Pyszne i dietetyczne

Bądź fit! Jedz lekko i zdrowo

Nadwaga i otyłość jako choroby cywilizacyjne stanowią globalny problem zdrowotny. Receptą jest odpowiednio zbilansowana, urozmaicona dieta – to jeden z najważniejszych elementów zdrowego trybu życia. 

Warto więc zmienić swoje nawyki żywieniowe, wprowadzając do codziennego menu smaczne i lekkie dania z mięsem drobiowym w roli głównej.

Warto wiedzieć:

Drób to źródło pełnowartościowego białka, wielu ważnych dla organizmu witamin, mikroelementów i naturalnych przeciwutleniaczy. 

Charakteryzuje się niską zawartością tłuszczu i mniejszą ilością szkodliwego dla zdrowia cholesterolu. Jest lekkostrawny, więc nie stanowi obciążenia dla układu pokarmowego. 

Mięso drobiowe idealnie nadaje się na lekki posiłek dla każdego!

Zwłaszcza osoby chcące zachować dobrą kondycję i zadbać o swoją sylwetkę powinny na stałe wpisać potrawy z drobiu do swojego jadłospisu. 

100 g mięsa z piersi indyka bez skóry to zaledwie 84 kcal, natomiast w przypadku mięsa z piersi kurczaka to jedynie 99 kcal. Dla porównania ta sama ilość mięsa z szynki wieprzowej dostarczy organizmowi już 261 kcal, a 100 g karkówki z wołowiny – 244 kcal.

Zobacz film

Tysiące możliwości!

Drób jest różnorodny, stanowi więc doskonały sposób na urozmaicenie jadłospisu. Można przyrządzić gulasz z indyka, ugotować pokrzepiający bulion z kurczaka, zaserwować na kolację pierś z kaczki z chrupiącą skórką, zaś podczas uroczystego obiadu podać pieczoną gęś.

Istnieje wiele sposobów przyrządzania mięsa drobiowego, z którego można przygotować smaczne i lekkostrawne potrawy, inspirowane kuchnią całego świata – drób znajdziemy w przepisach kuchni śródziemnomorskiej, francuskiej, polskiej, indyjskiej czy azjatyckiej. 

Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia!

Szukaj inspiracji, eksperymentuj, gotuj i ciesz się smakiem!

Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia! - obrazek 1 Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia! - obrazek 2